top of page

Łuskane ziarno konopi siewnej

 

Pyszne i lekko chrupiące ziarna z delikatną nutą orzechowego smaku. Skarbnica składników odżywczych - NNKT, białka i minerałów: wapnia, cynku, miedzi, żelaza, magnezu, fosforu oraz witamin: E i K. Świetnie sprawdzi się jako dodatek do dań pieczonych, koktajli, owsianek czy domowego chleba. 

Nasiona konopi siewnej - poznasz a pokochasz! 

6 50% łuskane ziarno konopne.jpg

W dawnych czasach konopie siewne były wykorzystywane do produkcji przeróżnych tkanin, jak i papieru. Całkiem niedawno jednak odkryto jej super właściwości odżywcze i uznano ją za bardzo wartościowy składnik diety. Nasiona konopi siewnych to moc składników wspierających cały organizm! To z tych nasion produkuje się bardzo popularny olej konopny…

Konopie siewne mimo ogromu cennych dla zdrowia składników odżywczych wciąż są przez wielu ludzi postrzegane jako narkotyk. Nic bardziej mylnego! Konopie siewne nie mają nic związanego z konopiami indyjskimi, z których produkuje się substancje psychoaktywne. To THC wpływa na działanie narkotyczne, a konopie siewne nie mają jej w sobie lub mają w minimalnych ilościach. Nie bójmy się korzystać z dobra naturalnego w postaci nasion konopi siewnych. 

Dalej nie jesteś przekonany/przekonana? Pozwól, że przedstawimy Ci fakty i odkryjemy wspólnie bogactwo, jakie w sobie skrywa łuskane ziarno konopi!

 

Co sprawia, że warto stosować nasiona konopi?


 

Czy wiedziałeś/wiedziałaś, że nasiona konopi są zaliczane do superfoods? A co to znaczy? To znaczy, że ziarna konopi mają zbawienny wpływ na organizm człowieka, ponieważ zawierają w sobie mnóstwo witamin, fitozwiązków czy substancji czynnych. Do superfoods należą też m.in. awokado, siemię lniane czy kurkuma. A co to oznacza dla Ciebie? Spójrzmy, co ziarna konopi siewnych mają do zaoferowania naszemu organizmowi:

 •  bardzo dobre źródło białka roślinnego,
   

 • dostarczają wiele nienasyconych kwasów tłuszczowych (w tym omega-3),
   

 • dostarczą błonnika pokarmowego, który jest niezbędny do prawidłowej pracy jelit,
   

 • zawierają moc: potasu, wapnia, żelaza, fosforu, cynku oraz magnezu,
   

 • posiadają witaminy z grupy B, które wpływają na układ nerwowy,
   

 • wpływają pozytywnie na wygląd włosów, skóry i paznokci,
   

 • regulują ciśnienie krwi,
   

 • usprawniają trawienie oraz pracę całego układu pokarmowego.

 

Jak widać, spożywając ziarno konopi siewnych, wpływamy na nasz cały organizm. Dlatego warto włączyć już teraz do swojego codziennego menu ziarna konopi siewnych. Pytanie, jakie się pewnie pojawia to: No dobrze, ale do czego mam ich używać? I tego pytania nie pozostawimy bez odpowiedzi!

 

Ziarno konopi siewnych - jak je wykorzystać?
 

Nasze nasiona posiadają wyjątkowy orzechowy smak. Tak jak inne znane Ci nasiona, możesz ich użyć niemal do wszystkich przyrządzanych potraw czy wypiekach. Mogą być ledwo wyczuwalnym dodatkiem lub mogą być szybką przekąską bez innych dodatków. 

 

Idealnie sprawdzą się jako:

 

 • dodatek do dań pieczonych,

 • dodatek do domowego chleba,

 • dodatek do sałatek,

 • dodatek do kanapek,

 • dodatek do ciast i wypieków,

 • dodatek do owsianki, jogurtu.

 

Ziarna konopi siewnych nie tylko dodadzą posmaku orzechowego różnym daniom, ale również, i przede wszystkim, zwiększą wartość odżywczą i “odżywią” nasz organizm cennymi dla zdrowia składnikami diety!


 

Dodając nasiona konopi siewnych do dowolnej potrawy lub spożywanie ich samodzielnie jako przekąska, to idealny sposób na dostarczenie organizmowi witamin, nienasyconych kwasów tłuszczowych czy mikro i makroelemntów. W bardzo smaczny sposób możesz zadbać o swoje zdrowie i dostarczyć moc składników odżywczych! 

https://dietetycy.org.pl/konopie-siewne/

Wang Q. & Xiong, Y.L. (2019). Processing, Nutrition, and Functionality of Hempseed Protein: A Review. Comprehensive Reviewsin. Food Science and Food Safety, 18, 936 – 952.

7 50% łuskane ziarno konopne 1.jpg
bottom of page