top of page

Olej lniany: 9 potwierdzonych korzyści dla zdrowia


Olej lniany w szklanym pojemniku olej zimntłoczony

Nie od dziś wiadomo, że spożywanie olejów tłoczonych na zimno przyczynia się do polepszenia zdrowia. Jednak to olej lniany jest bezkonkurencyjnym olejem, który posiada wiele potwierdzonych korzyści dla zdrowia. Przyjrzyjmy się wspólnie, dlaczego olej lniany zaliczanych jest to najzdrowszych olejów zimnotłoczonych.
Olej lniany stosuj tylko do gotowych potraw lub samodzielnie. Nie smaż na oleju lnianym!

Olej lniany — co zawiera najzdrowszy olej zimnotłoczny?

Olej lniany pozyskiwany jest z nasion lnu, dlatego zawiera w sobie wszystkie skarby naturalne, które występują w małych nasionkach lnu. Na pewno wielokrotnie słyszałeś od specjalistów zajmujących się zdrowiem, rodziny czy znajomych, że nasiona lnu są cennym składnikiem, który warto dostarczać do organizmu. A czy wiesz, dlaczego jest uznawany za najzdrowszy olej? Co powoduje, że ma tak dużo właściwości i korzyści dla zdrowia? Już spieszymy z wyjaśnieniami. Olej lniany zawiera w sobie:

  • wysokie dawki kwasów omega-3 - kwasy ALA,

  • wysokie dawki tokoferoli - witamina E,

  • fitosterole,

  • kampesterol,

  • stigmasterol,

  • brasikasterol.

Za tymi skomplikowanymi nazwami stoi bogactwo właściwości antyoksydacyjnych czy przeciwstarzeniowych, oraz wiele więcej. Nie mogliśmy ich pominąć... Olej lniany ma szereg korzyści zdrowotnych, dlatego zasługuje na szczegółowe przedstawienie wszystkiego, co w sobie zawiera.

Olej lniany kupuj zawsze w ciemnych butelkach

Olej lniany - jak stosować, aby mieć dużo korzyści zdrowotnych

1 łyżka dziennie, tyle potrzebujesz, żeby zauważalnie poprawić swoje zdrowie. Nie będziemy się rozpisywać, bo jest to bardzo prosta i nieskomplikowana sprawa. Tak prosta jak sięgnięcie po olej lniany...

 

Olej lniany, oleje zimnotłoczone najzdrowsze

 

A teraz najważniejsza kwestia...

Olej lniany - 9 potwierdzonych korzyści dla zdrowia

1. Wydłużenie życia — badania BMJ 2021 potwierdzają, że olej lniany znacząco może wydłużyć nasze życie. Dlaczego? Wspomniane wcześniej kwasy omega-3 i kwas ALA to zmieszone, aż o 10% ryzyko przedwczesnej śmierci. Spożywanie 1 łyżki oleju lnianego to aż o 25% zmniejszone ryzyko przedwczesnej śmierci!

2. Lepsze działanie układu krwionośnego — obniżanie złych trójglicerydów we krwi.

3. Niższe ryzyko zachorowania na nadciśnienie tętnicze.

4. Silny antyoksydant — olej lniany to bardzo silna substancja zwalczająca stany zapalne w organizmie!

5. Walka z wolnymi rodnikami — olej lniany zapobiega uszkodzeniom tkanek, narządów i komórek w organizmie. Neutralizują złe cząsteczki w organizmie, które zaburzają prawidłowe działanie całego układu, przyczyniając się do rozwoju chorób cywilizacyjnych.

6. Choroby zapalne jelit — olej lniany znacząco przyczynił się do złagodzenia objawów ze strony układu pokarmowego. 7. Obniżenie stopnia stłuszczenia wątroby — obniża ALAT i ASPAT.

8. Łagodzenie zaparć — łyżka oleju lnianego znacząco poprawia działanie perystaltyki jelit.

9. Poprawa kondycji skóry — olej lniany zwiększa nawilżenie skóry, sprawiając, że cera jest gładsza i promienista.

Przekonaj się, jak 1 łyżka oleju lnianego codziennie wpłynie znacząco na Twoje zdrowie. Badania przeprowadzone przez naukowców jasno wskazują, na liczne korzyści dla zdrowia, w tym wydłużenie życia!

Wybieraj olej lniany nierafinowany, tłoczony na zimno, niefiltrowany

 

Chcesz się dowiedzieć więcej o oleju lnianym — gdzie można go wykorzystać i z czym łączyć? Zajrzyj tutaj. Tutaj kupisz ekologiczny, zimnotłoczony, niefiltrowany olej lniany - olej lniany

 

Źródła, z których czerpaliśmy informacje: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31190359/ https://www.youtube.com/watch?v=XfAhmmUGUao (Dr Bartek Kulczyński - 1 łyżka wydłuża życie, gasi stany zapalne, odtłuszcza wątrobę)

bottom of page