top of page

Łuskane ziarno

konopi siewnej prażone

 

Unikatowy procesu preparowania i prażenia ziaren to gwarancja wyjątkowej chrupkości i delikatnego orzechowego posmaku. Bogactwo składników odżywczych - NNKT, minerałów i witamin. Nasze ziarna zawierają wszystkie niezbędne aminokwasy egzogenne! Idealne jako dodatek do potraw. 

6 50% łuskane ziarno konpone prażone.jpg

Nasiona konopi siewnej prażone - poznasz a pokochasz! 

 

W dawnych czasach konopie siewne były wykorzystywane do produkcji przeróżnych tkanin, jak i papieru. Całkiem niedawno odkryto jej super właściwości odżywcze i uznano ją za bardzo wartościowy składnik diety. Nasiona konopi siewnych to moc składników wspierających cały organizm! To z tych nasion produkuje się bardzo popularny olej konopny…

Konopie siewne mimo ogromu cennych dla zdrowia składników odżywczych wciąż są przez wielu ludzi postrzegane jako narkotyk. Nic bardziej mylnego! Konopie siewne nie mają nic związanego z konopiami indyjskimi, z których produkuje się substancje psychoaktywne. To THC wpływa na działanie narkotyczne, a konopie siewne nie mają jej w sobie lub mają w minimalnych ilościach. Nie bójmy się korzystać z dobra naturalnego w postaci nasion konopi siewnych. 

 

Dalej nie jesteś przekonany/przekonana? Pozwól, że przedstawimy Ci fakty i odkryjemy wspólnie bogactwo, jakie w sobie skrywa łuskane ziarno konopi prażone!

 

Co sprawia, że warto stosować nasiona konopi?


 

Czy wiedziałeś/wiedziałaś, że nasiona konopi są zaliczane do superfoods? A co to znaczy? To znaczy, że ziarna konopi mają zbawienny wpływ na organizm człowieka, ponieważ zawierają w sobie mnóstwo witamin, fitozwiązków czy substancji czynnych. Do superfoods należą też m.in. awokado, siemię lniane czy kurkuma. A co to oznacza dla Ciebie? Spójrzmy, co ziarna konopi siewnych prażone mają do zaoferowania naszemu organizmowi:

 •  bardzo dobre źródło białka roślinnego,
   

 • dostarczają wiele nienasyconych kwasów tłuszczowych (w tym omega-3),
   

 • dostarczą błonnika pokarmowego, który jest niezbędny do prawidłowej pracy jelit,
   

 • zawierają moc: potasu, wapnia, żelaza, fosforu, cynku oraz magnezu,
   

 • posiadają witaminy z grupy B, które wpływają na układ nerwowy,
   

 • wpływają pozytywnie na wygląd włosów, skóry i paznokci,
   

 • regulują ciśnienie krwi,
   

 • usprawniają trawienie oraz pracę całego układu pokarmowego.

 

Jak widać, spożywając ziarno konopi siewnych prażone, wpływamy na nasz cały organizm. Dlatego warto włączyć już teraz do swojego codziennego menu ziarna konopi siewnych. Pytanie, jakie się pewnie pojawia to: No dobrze, ale do czego mam ich używać? I tego pytania nie pozostawimy bez odpowiedzi!

 

Ziarno konopi siewnych - jak je wykorzystać?
 

Nasze nasiona posiadają wyjątkowy orzechowy smak. Dodatkowo prażenie ziaren wpływa na ich intensywniejszy smak i aromat oraz lepsze przyswajanie białka! Tak jak inne znane Ci nasiona, możesz ich użyć niemal do wszystkich przyrządzanych potraw czy wypiekach. Mogą być ledwo wyczuwalnym dodatkiem lub stanowić szybką przekąskę bez innych dodatków. 

 

Idealnie sprawdzą się jako:

 

 • dodatek do dań pieczonych,

 • domowgo chleba,

 • dodatek do sałatek,

 • dodatek do kanapek,

 • dodatek do ciast i wypieków,

 • dodatek do owsianki, jogurtu.


 

Ziarna konopi siewnych prażone nie tylko dodadzą posmaku orzechowego różnym daniom, ale również, i przede wszystkim, zwiększą wartość odżywczą i “odżywią” nasz organizm cennymi dla zdrowia składnikami diety!

 

Dodając nasiona konopi siewnych prażone do dowolnej potrawy lub spożywanie ich samodzielnie jako przekąski, to idealny sposób na dostarczenie organizmowi witamin, nienasyconych kwasów tłuszczowych czy mikro i makroelemntów. W bardzo smaczny sposób możesz zadbać o swoje zdrowie i dostarczyć sobie moc składników odżywczych!

 

https://dietetycy.org.pl/konopie-siewne/

Leonard, W., Zhang, P., Ying, D. & Fang, Z. (2020). Hempseed in food industry: Nutritional value, health benefits, and industrial applications. Compr Rev Food Sci Food Saf, 19, 282–308.

7 50% łuskane ziarno konopne prażone.jpg
bottom of page